سامانه وبلاگ دهی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی راه اندازی شد. سامانه وبلاگ دهی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی توسط کارشناسان مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه جهت وبلاگنویسی، انتشار اخبار، گزارشات، مقالات، تصاویر و دل نوشته های اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه با موضوعات علمی، فرهنگی و … راه اندازی شد. اختصاص یک آدرس […]

به سامانه وبلاگدهی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خوش آمدید   لیست وبلاگهای ثبت شده:   آخرین نوشته های ارسال شده:  

بازدید ریاست دانشگاه از اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه روابط عمومی دانشگاه: همزمان با هفته پژوهش دکتر پیوندی رئیس دانشگاه به همراه دکتر زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه از اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه بازدید کرد. دکتر پیوندی در این برنامه از بخشهای مختلف این اداره نظیر پرتال سازمانی، شبکه، سخت افزار، […]

بازدید ریاست دانشگاه از اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

بازدید ریاست دانشگاه از اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

روابط عمومی دانشگاه: همزمان با هفته پژوهش دکتر پیوندی رئیس دانشگاه به همراه دکتر زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه از اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه بازدید کرد.

دکتر پیوندی در این برنامه از بخشهای مختلف این اداره نظیر پرتال سازمانی، شبکه، سخت افزار، اتوماسیون، تحقیق و توسعه بازدید بعمل آورد و از نزدیک در جریان روند اجرای امور قرار گرفت.

در حاشیه بازدید مذکور ریاست دانشگاه در نشستی صمیمانه با مهندس امامی مدیر آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه، مهندس ذنوبی مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه و  کارشناسان و مسوولان بخشهای مختلف این  واحد دیدار و گفتگو کرد.

دکتر پیوندی رئیس دانشگاه در این نشست ضمن تقدیر از زحمات کارشناسان و کارکنان این مجموعه توجه به حوزهIt  را از گلوگاههایی برشمرد که می تواند سبب تغییرات عمیق در دانشگاه شود.

رئیس دانشگاه در بخش دیگری ازسخنان خود با اشاره به ضرورت توجه به بخش دانشجویی در حوزهIt  تاکید کرد که در حوزه دانشجویی از جمله اینترنت خوابگاهی و… باید کار بیشتری انجام شود ، فضا تغییر کرده و  انتظارات دانشجویان مدنظر قرار گیرد .

دکتر پیوندی در ادامه اظهار داشت: پرتال دانشگاه در واقع نمای بیرونی و ویترین دانشگاه به شمار می آید که اعتبار، اقتدار و ابهت دانشگاه را در سطح ملی و بین المللی به نمایش می گذارد . بنابراین در پرتال فارسی وانگلیسی دانشگاه باید اطلاعات کافی درخصوص دستاوردها، توانمندیها، امکانات، خدمات و عملکرد دانشگاه بطور مشخص ارایه شود و چهره دانشگاه در سطح ملی و بین المللی بخوبی معرفی شود.

وی با تاکید بر ضرورت ارایه خدمات الکترونیکی گفت: یک پرتال قوی و مناسب علاوه بر ارایه اطلاعات کافی می تواند خدمات الکترونیکی مناسبی به شهروندان ارایه کند و منجر به کاهش بسیاری از هزینه ها و رفت و آمدها و  همچنین افزایش رضایتمندی شود. بنابراین باید تلاش کنیم تا اغلب امور اداری مربوط به اساتید، کارمندان، دانشجویان و ارباب رجوعان به شکل اینترنتی و از طریق پرتال قابل انجام باشد تا رضایتمندی مراجعان را افزایش داده و در بین دانشگاههای دیگر سرآمدشویم.

به گفته ریاست دانشگاه باید از کارهای جزیره ای پرهیز کرد و حوزه  ITبا ایجاد یک شبکه برای ارتباط و اتصال همه واحدها می تواند باعث هم افزایی توانمندیهای موجود در بخشهای مختلف دانشگاه شود به نحوی که همگی ید واحده شده و در اینده نزدیک جایگاه دانشگاه را ارتقا دهند.

دکتر پیوندی با بیان این که  IT در اجرای طرح تحول سلامت نیز نقش عمده ای دارد گفت: حوزه ITمتعلق به یک معاونت و یا یک واحد نیست بلکه متعلق به کل دانشگاه می باشد و در واقع شبکه ای فراگیر است که در همه جای دانشگاه گسترده شده  و همه باید خود را با آن هماهنگ کنند.

رئیس دانشگاه در خاتمه سخنان خود انتقادات و پیشنهادات سازنده و منطقی را باعث توانمندی سیستم برشمرد و ضمن تقدیر از زحمات تمامی همکاران این مجموعه به ارایه رهنمودها و ارشاداتی برای اجرای بهینه امور پرداخت .

دکتر زرقی در این نشست ضمن تقدیر از زحمات کارکنان این مجموعه برخی از چالشهای مربوط به فضای کار و تسهیلات رفاهی کارکنان را مطرح کرد.

 مهندس امامی ضمن بیان توضیحاتی به بیان توانمندیهای دانشگاه در حوزه IT و چالشهای موجود در راستای توسعه فناوری، زیرساختها، ارتباطات و ارایه خدمات الکترونیکی و برنامه های توسعه  پرداخت. مهندس ذنوبی نیز ضمن ارایه گزارشی از عملکرد و دستاوردهای این واحد به بیان توضیحاتی پرداخت.

گفتنی است در این نشست صمیمانه کارشناسان این اداره نیز ضمن بیان سخنانی به ارایه  نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

 

نظرات بسته شده است.